Deborah Seymus
Nieuwkomer in gastro-land: L’Amitié
Vijf weken geleden opende restaurant L’Amitié zijn deuren voor iedereen die gek is op de tapaskeuken maar de oersaaie, en vooral simpel gekende hapjes beu is.
Na een stevige renovatie lijkt het er op dat chef-kok Thomas Baeyens met dit concept een schot in de roos raakt.
Waar menig restaurant een klassiek 3- of 4-gangenmenu brengt, afgewisseld met de à-la-carte-kaart, kiest Bayens er resoluut voor om af te stappen van dit principe en het over een andere boeg te gooien. Bayens renoveerde de zaak volledig en doopte L’Amitié in een nieuw jasje.
Smaakvolle, verfijnde gerechtjes die elkaar in sneltempo opvolgen worden op tafel gepresenteerd om te delen.
Dit in een los kader waar maître Kevin Matters professioneel zijn gasten verwend zonder te veel aan tafel aanwezig te zijn.
Volgende gerechten zijn een greep uit het uitgebreide aanbod van tapas:
Chorizo, saucisson en coppa met venkel en bergham
Tartaar van rundsvlees, sojascheuten en pijnboompitten
Carpaccio van Cecina*,ganzenlever, brunoise van ramenas, rode biet en bieslook afgewerkt met truffelvinaigrette
Zwezeriken met artisjokharten
Zalm, radijs, zestes van sinaasappel, foreleitjes en zure room met mierikswortel
Traag gegaarde inktvis, aardappel in ganzenvet met aïoli
Qua prijs en kwaliteit scoort dit restaurant hoog, om onaangename verrassingen te voorkomen zorg je best voor een gevulde portefeuille.
Kortom: een aanrader!